+90 378 266 12 66
Türkiye'nin Dünya'ya Açılan Demir Çelik Markası
tr_flag
tr_flag_en
 • Mescier
  Demir Çelik


  Türkiye'nin İlk 500 Sanayi Kuruluşu İçinde Yerini Çoktan Aldı
  Hedef İlk 100


 • Türkiye'nin Dünya'ya
  Açılan " Demir Çelik " 
  Markası..


  Yıllık 300.000 TON İhracat
  Yıllık 300.000 TONU Aşan İç Pazar Satışı


  www.mescier.com.tr
KALİTE KONTROL

İŞ AKIŞI

 

Öncelikle fabrika sahamıza gelen kütük demirlerin kesit, yüzey, boy ve doğruluktan sapma kontrolleri kalite kontrol ekibimiz tarafından yapilir. Fiziksel kontroller tamamlanıp üretime uygun raporu verildikten sonra dokum numaralarına göre nunumeler alınır. Alınan bu numuneler yüzeyleri zımparalanıp hatasız sonuç verecek hale geldikten sonra, spektrometre cihazimizda kimyasal testleri yapilir ve arsivlenir. Hem fiziksel hem de kimyasal standartları karşıladığından emin olduğumuz kütük demirler üretime uygun raporu verildikten sonra hammadde stok sahamızdaki yerlerini alır.

 

 

Üretime uygun raporu verilen kütük demirler döküm numalarına göre ocağa sürülür. Üretim sırasında kalite kontrol ekibimiz mamülün ölçülerini, boyunu ve ağırlığını üretime paralel bir şekilde kontrol eder ve gerekli olan numuneleri alırlar. Kimyasal ve mekanik testler için gerekli olan numunelerin haricinde birer adet de üretimden şahit numune alınır ve arşivlenir.

 

 

Doğrultma ve paketleme işlemleri yapılırken standartları karşılamayan mamüller ayrılır. Kalibrasyonlari periyodik olarak yapilan test cihazlarımızla testler standartlara uygun şartlar altında kalite kontrol ekibimiz tarafından yapılır. Elde edilen deney sonuçları, standartları karşılayıp karşılamadığı kontrol edildikten sonra sevkiyata uygundur raporu verilir ve sonuçlar arşivlenir.

 

 

MEKANİK VE KİMYASAL TESTLER

 

Siparişlerin her bir ebatı ve döküm numalarından alınan numuneler yapılacak olan mekanik ve kimyasal testler için kalite kontrol ekibimiz tarafından hazırlanır.

 

Mekanik test cihazımızla numunelerin akma, çekme ve uzama değerleri  uygun test hızı ve sıcaklığında elde edilir.

 

 

Spektrometre cihazimizla numunelerin kimyasal değerleri (Azot dahil) sabit sıcaklıkta tutulan test laboratuvarimizda elde edilir.

 

 

Darbe test cihazımızla numunelerin kırılmasında harcanan enerji elde edilir.

 

İLETİŞİM
geri ileri